“Үз илемдә үз җырым” “Илһам” иҗади берләшмәнең чираттагы утырышы

17 марта  в отделе национальной литературы и искусства Центральной библиотеки состоялось очередное занятие творческого объединения “Илһам”. Занятие было посвящено творчеству члена клуба Фикии Садыковой.

Следующее занятие состоится 20 апреля.

17 март көнне узган “Илһам” иҗади берләшмәнең чираттагы утырышы Фикия Садыйкованың иҗатына багышланды һәм ул чәй табыны артында барды. Клуб әгъзалары һәм килгән кунаклар Фикия Садыйкованың шигырьләрен тыңладылар һәм Баулы телевидениесе 1998 елда шагыйрәгә багышлап төшергән фильмны карадылар. Берләшмә әгъзалары Мөбәширә Исаметова, Әлфия Мәҗитова һәм килгән кунаклар үзләренең һәм башка авторларның шигырьләрен укыдылар, Фикия ханыма иҗади уңышлар теләделәр. Чираттагы утырыш 20 апрельгә билгеләнде.

firia1

firia2