“Җылы сүзе калды дөньяда”

19 нче ноябрь көнне Баулы үзәк китапханәсендә татар әдәбияты классигы, Г.Тукай исемендәге премия лауреаты, Татарстанның халык шагыйре, публицист, җәмәгать эшлеклесе Сибгат Хәкимнең 110 яшьлек юбилее уңаеннан “Илһам” иҗади берләшмәсе өчен “Җылы сүзе калды дөньяда” дип исемләнгән әдәби кичә уздырды.

19 ноября сотрудники Центральной библиотеки провели литературный вечер “Җылы сүзе калды дөньяда” для творческого объединения “Илһам”, посвященный 110- летию со дня рождения классика татарской литературы, лауреата Госпремии РТ им. Г.Тукая, народного поэта РТ Сибгата Хакима.

Китапханәче Люзия Габдрафикова шагыйрьнең тормыш юлы һәм иҗаты белән таныштырды. Чара архивларда сакланган видеоролик һәм аудиоязмалар белән тулыландырылды. Шагыйрьнең төрле елларда чыккан җыентыклары һәм әдип хакында язмалар, истәлекләр тупланган материаллар белән китап күргәзмәсе оештырылды.

Библиотекарь отдела обслуживания читателей Люзия Габдрафикова рассказала о незаурядном  творчестве поэта. Мероприятие сопровождалось видеороликами и аудиозаписями из архива, а также песнями, написанными на слова С. Хакима. Была оформлена книжная выставка со сборниками поэта, вышедшими в разные годы, и материалами, содержащими заметки и воспоминания о писателе.

Sibgat Hakim1

Sibgat Hakim2