“Илһам чишмәләре”: язучы-шагырь Габидә Мәрданова иҗатына багышланган әдәби-музыкаль кичә

12 сентябрь  көне Мортаза Мәдәният йортында  “Илһам чишмәләре”  исемле әдәби-музыкаль кичә үткәрелде. Бездә кунакта язучы-шагырь Габидә Миннәхмәт кызы Мәрданова  булды һәм аның укучылары килгән иде.

12 сентября в Сельском доме культуры села Муртаза прошел литературно-музыкальный вечер "Родники вдохновения", посвященный творчесву Мардановой Габиды. Её стихи опубликованы в 3 книгах и сборникe "Родники вдохновения" (2013).

Габидә Мәрданованың 3 китабы бар: ”Хакым бардыр”,  ”Бер алманы өчкә бүләек”, ”Бакланнар”. Һәм 2013 елда Татарстан язучылар берлегенең Әлмәт бүлеге оешуга 50 ел уңаеннан “Илһам чишмәләре”*"Родники вдохновения" дигән җыентык дөнья күрде. Ул җыентыкка Габидә Мәрданованың шигырьләре керде.

Кичәдә Габидә Мәрданованың шигырьләре укылды, ул үзенең ничек каләм тотып яза башлаганы турында сөйләде.
Ул күп еллар укытучы булып эшләде һәм кичәгә аның укучыларыда килгән иде: Разифә Хафизова, Фаридә Җәляева.

Укучы балалар белән концерт программасы  күрсәтелде.

Кичәне чәй артында сөйләшеп, көлешеп төгәлләдек.

Кичәне әзерләделәр: китапханәче Ильзия Латыпова, сәнгать җитәкчесе Зәлинә Әмирова.

gabida mardanova-01

gabida mardanova-02