Тат.Тумбарлыда "Көзге әкият" * "Осення сказка" в Тат.Тумбарлах

С 17 по 24 октября в Тат.Тумбарлинской сельской библиотеке организована выставка "Көзге әкият" * "Осення сказка", где представлены любимые герои сказок, а также книжно-журнальная выставка "Көзге сулыш" *"Дыхание осени". 21 октября библиотеку посетили дети старшей группы детского сада "Миләшкәй".
 Тат.Томбарлы китапханәсендә 17-24 октябрга кадәр "Көзге әкият" күргәзмәсе уза. Күргәзмәдә балалар яратып укый торган әкият геройлары урын алган. Шулай ук "Көзге сулыш" исеме астында китап-журналларга да күргәзмә ясалды.

21 октябрь көнне "Миләүшә" балалар бакчасының зурлар төркеме китапханәдә булдылар. Балалар кызыксынып әкият геройлары белән таныштылар, аларның кайсысы нинди әкияттән икәннәрен искә төшерделәр. Эльвира хакимовна биргән сорауларга, табышмакларга җавап бирделәр, бергәләп әкият китапларын карадылар. "Кем күбрәк яфрак җыя" уенын балалар яратып уйнадылар.

koztumbarlyda

koztumbarlyda03