Үзәк китапханәдә “Габдулла Тукай көне”

25 апрель көнне Үзәк китапханәнең милли әдәбият һәм сәнгать бүлегендә “Габдулла Тукай көне” узды. Тукай бәйрәмендә 6 нчы номерлы һәм 3 нче номерлы урта мәктәбеннән 96 укучы катнашты.

Кичәдә балалар Габдулла Тукайның кыскача тормыш юлы һәм иҗаты белән танышып киттеләр, аның шигырьләрен тыңладылар, шигырьләре буенча куелган мультфильмнар карадылар, шагыйрьгә багышланган китап күргәзмәсе белән таныштылар.

25 апреля в отделе национальной литературы и искусства прошел “День Тукая”. На празднике участвовали 96 детей из городских школ №3 и №6.

На вечере ребята ознакомились жизнью и творчеством поэта, читали его стихи, провели обзор книжной выставки, посмотрели мультфильмы по произведениям Тукая.